Чому BI?

За прогнозами аналітичної компанії Gartner, відомої своїми дослідженнями у тому числі і в галузі бізнес-аналітики, до 2020 року аналітика проникне в 75 відсотків підприємств. Сьогодні активно розвивається стиль управління бізнесом, спрямований на те, щоб уникнути ухвалення необізнаних управлінських рішень. У зв'язку з цим функціонал BI стає все більш затребуваним.


Що таке бізнес-аналітика?
Якщо вам потрібне технічне пояснення, воно отримане від Forrester Research: Бізнес-аналітика - це набір методологій, процесів, архітектур та технологій, які перетворять необроблені дані на значну та корисну інформацію, що використовується для забезпечення більш ефективного стратегічного, тактичного та оперативного розуміння та прийняття рішень . Якщо ви шукаєте щось цікавіше, Марія Богза з Бухарестської академії економіки описує це як «надання потрібної інформації потрібним людям у потрібний час». Вона має рацію. Тут можна додати ще й у потрібному вигляді. В основі BI лежить своєчасність прийняття рішень та значне скорочення часу на їхню підготовку.
Бізнес використовує аналітичні програми, щоб скоротити час на процес підготовки та прийняття управлінських рішень, і у разі успіху це стає значною конкурентною перевагою.

Що, якщо ваш конкурент раптово впав на 20 відсотків? Як відреагує ваш бізнес? Як ви можете ухвалити це рішення, якщо не можете швидко передбачити вплив на вашу прибутковість через 12 місяців? BI пропонує вам інструменти для прийняття критично важливих для бізнесу рішень. BI - це більше, ніж просто збирання та інтерпретація інформації. Це також комплекс найкращих практика, які управляють програмою BI. Приховані процеси, управління базами даних та бізнес-правила включають об'єднання даних в одну центральну базу. Для успішного користувача системи бізнес-аналізу це означає: «Тепер у нас є одна система, яка обробляє наші потреби в галузі бухгалтерського обліку, нарахування заробітної плати, персоналу та активів, операційної діяльності бізнесу. Різниця величезна. Ми значно скоротили час, який витрачається на підготовку управлінських звітів, і забезпечили прозорість інформації в режимі реального часу». Без перевіреної бази даних, начиненої коректною інформацією, не можна довіряти даним та аналізу. Уявіть, що ваш річний бюджет виходить з неправильної інформації?

Впровадження BI системи передбачає формування низки правильних процедур та процесів, що забезпечують цілісність даних. Саме їх використання допомагає змінити та покращити бізнес в цілому.

І хоча BI існує вже достатній період часу, останні кілька років він переживає ренесанс. Частиною цього відродження є збільшення обчислювальної потужності, що дозволяє нам обробляти більше даних. Переміщення BI у хмару також розширило його можливості. Хмара спростила сховище даних, щоб допомогти уніфікувати дані та реалізувати мрію про одне джерело правди. Покращені UX-подібні графічні інтерфейси (ті модні інформаційні панелі, які ви, безсумнівно, бачили) покращили візуалізацію даних, щоб зробити легко засвоювану інформацію. Хмарні технології дають більше можливостей кінцевим користувачам, надаючи аналітику на основі самообслуговування та пошуку. BI надав інструменти в руки управління для прийняття рішень на основі даних, що базуються на достовірній інформації.

Згідно з опитуванням топ менеджерів компаній, які користуються системою для прийняття управлінських рішень, BI зробив позитивний внесок у такі галузі бізнесу:
• Служба підтримки;

 • Процес продажу;

• Операційне управління;

• Управління витратами;

• Розробка нового продукту.

 

BI-програми допомогли компаніям досягти фантастичної продуктивності та оптимізації бізнес-процесів. Основні моменти включають поліпшення у таких напрямках:

   - Прозорість та доступність інформації;
   - Швидкість прийняття рішень;
   - Вимірювання продуктивності;
   - Вимірювання ефективності бізнесу;
   - Обмін знаннями/співробітництво;
   - Прогнозне моделювання.
Це включає виявлення можливостей для бізнесу, управління ефективністю роботи постачальників, виявлення областей для зниження витрат, оптимізацію цін, виявлення неефективних процесів та швидке реагування на зміни попиту. Дослідження IDC, проведені серед компаній, що використовують і не використовують технології BI, також демонструє рентабельність інвестицій у їх придбання.

Основними драйверами впровадження BI є:
• Зростання виторгу;

• Контроль та зниження витрат;

• Скорочення ризиків.
Наприклад, якщо підприємство може вчасно отримати цінну інформацію про структуру покупок клієнтів, це дозволить їм приймати більш обґрунтовані бізнес-рішення, такі як зміна структури продажу, що призводить до скорочення кількості днів в оплаті та збільшення загального грошового потоку.

Функціонал BI не конкурує, а доповнює функціонал ЕРП систем і робить їх єдиним комплексним інструментом управління бізнесом. Правильно спроектована та реалізована BI допомагає оптимізувати управління та направляти менеджерів до їхньої мети найкоротшим шляхом.